گاوصندوق خانگی

احتمال دارد  گاوصندوق های خانگی بهترین گزینه برای قرار دادن جواهرات با ارزش، سکه های طلا و اشیاءنادر واز این قبیل نباشد. برای اینگونه اشیاء با ارزش، استفاده از صندوق امانات بانک احتمالا پیشنهاد مطمئن تری است. اما اگر می خواهید اشیائی که به سختی جایگزین می شوند مانند عکس و آلبومهای  خانوادگی،شناسنامه، پاسپورت ها و سوابق مالیاتی را در دسترس داشته باشید یک گاوصندوق می تواند راه حل ارزان قیمتی باشد.

گاوصندوقگاوصندوق کاوه

همانطور که می دانید از گاوصندوق خانگی برای نگهداری مهمترین وسائل شخصی مانند طلا مدارک مهم مانند سند خانه مغازه و… استفاده می شود که از همه مهمتر سند ها و طلا هایی هستند که ارزش بالایی دارند و یا ساعت های گران قیمت ما که از آنها برای مواقع خاصی استفاده می کنیم همچنین دستبند گردنبند و یا انگشتر های قیمتی و به همین خاطر هم گاوصندوق های خانگی از اهمیت بالایی برای ما برخوردارند چراکه در صورت بروز هر گونه مشکلی مهم ترین و گران قیمت ترین دارایی های ما از بین خواهند رفت و دیگر افسوس و ای کاش فایده ای نخواهد داشت و مثل دارایی از بین رفته دیگر برگشت پذیر نخواهد بود به خاطر انس و دلبستگی که ما به آنها داشته ایم.

گاوصندوق خانگی  – گاوصندوق خانگیگاوصندوق خانگی

اجزای داخل گاوصندوق خانگی چیست؟

اکثر شرکت های تولید گاوصندوق های معروف و قدیمی در تلاشند با دستگاه های مناسب و پیشرفته و بروز گاوصندوق هایی تولید کنند که دربرابر سرقت و اتش سوزی و ضربه مقاوم باشد.
اجزای داخلی گاوصندوق اعم از
بتن
ورق قطر 3mm برای استفاده در بدنه گاوصندوق
ورق قطر 4mm برای استقاده در درب گاوصندوق
ساختار شبکه بندی میلگرد داخل بدنه گاوصندوق
زبانه های فولادی
قفل های پره ای با بدنه فولاد
رنگ الکترو استاتیک

یکی از آسان ترین کار هایی که می تواند کمک کند اندازه گاوصندوق مورد نیاز خود را تعیین کنید این است که تمام چیز هایی که فکر می کنید نیاز است در درون گاوصندوق خانگی قرار دهید را بر روی هم انباشته کنید. گاوصندوق خانگی رایجی که معمولا استفاده می شود دارای حجم 34 تا 37 سانتیمتر مکعب است که می تواند به راحتی برگه های A4  را در خود جای دهد.

اکثر گاوصندوق های خانگی برای محافظت در برابر آتش، سرقت و یا هردو طراحی شده اند. همچنین برخی هم ضد آب هستند.

ضد آتش

آتش اولویت اول اکثر خریداران است. طبق گفته ی گرگ بنسیب (greg bonsib) سرپرست مدیریت برند در سنتری سیف تولید کننده اصلی در روچستر نیویورک، انجمن ملی حفاظت در مقابل آتش اعلام داشت که در یک دوره متوسط در طول عمر، یک چهارم خانوار آتشی  به اندازه ای عظیم را تجربه می کنند که نیاز به تماس با آتش نشانی پیدا می کنند.

گاوصندوق خانگی  – گاوصندوق خانگیگاوصندوق خانگی

UL و Intertek گاوصندوق های ضد آتش را رتبه بندی می کنند. به این صورت که چه نوع موادی را می توانند حفاظت کنند و تا چه زمانی این مواد در درون صندوق حفاظت می شوند. برای مثال صندوق هایی که برای حفاظت از کاغذ طراحی شده اند نباید دمای داخلی آن ها در هنگام آتش سوزی بیش از از 176 درجه سلسیوس شود. طبق گفته جان درنگنبرگ ( John Drengenberg )، سرپرست امنیتی مصرف کنندگان در UL واقع در نورثبروک، اگر بخواهید نوار های صوتی قدیمی یا اسلاید های 355 میلیمتری را نگهداری کنید به گاوصندوقی نیاز دارید که دمای آن از  655  درجه سلسیوس بیشتر نشود. دیسک ها و دی وی دی های کامپیوتری حساس تر هم هستند. بنابر این اگر چنین اشیائی را می خواهید نگهدری کنید می بایست صندوقی انتخاب کنید که دمای داخلی آن از 51 درجه سلسیوس بیشتر نشود. این اطلاعات باید بر روی گاوصندوق ها موجود باشد. همچنین می توانید این اطلاعات را بر روی بسته بندی مشاهده کنید.

گاوصندوق خانگی  – گاوصندوق خانگیگاوصندوق خانگی

حفاظت در برابر سرقت

درجه بندی مستقل در مورد جلوگیری از سرقت برای گاوصندوق های خانگی کمتر از صندوق های تجاری مانند مغازه های جواهر فروشی موجود است.. برای تعیین میزان مقاومت آنها در برابر سرقت ، آزمایش کنندگان UL با ابزار، لوازم جوشکاری و مواد منفجره به سراغ  صندوق ها می روند. طبق گفته درنگنبرگ برای مثال صندوق سطح A TL-15 می تواند در برابر حمله حداقل 1555 دقیقه ای و با استفاده از ابزار رایج، مقاومت کند.

اکثر صندوق های خانگی درجه بندی مقاومت در برابر سرقت را بر روی خود ندارند. کریس ای مک گو ایی به عنوان مشاور امنیتی در لس آنجلس می گوید: سارقین غالبا به دنبال چیزی می روند که به سرعت برداشته و از خانه فرار کنند. یک  صندوق با ابعاد 34 تا 37 سانتیمتر مکعب وقتی خالی است، وزنی بیش از 45 کیلوگرم  دارد که هدف نه چندان جذابی نسبت به جواهرات، دوربین، لوازم الکترونیکی کوچک و وسایل قابل جا به جایی دیگر دارد. برخی از صندوق ها می توانند در درون دیوار یا کف خانه پنهان شوند.

گاوصندوق خانگی  – گاوصندوق خانگیگاوصندوق خانگی

بهترین مکان برای قرار دادن گاوصندوق

بهترین مکانی که می توانید صندوق خود را قرار دهید بستگی به طراحی منزل شما دارد اما برخی پیشنهادات وجود دارد که قابل توجه هستند. اتاق خواب اصلی می تواند اولین جایی باشد که سارق در آن توقف می کند. بنابر این نمی تواند محل مناسبی برای قرار دادن صندوق باشد. زیر زمین خانه برای حفاظت در برابر آتش می تواند محل مناسبتری باشد. معمولا شئ قابل اشتعال کمتری در این قسمت وجود دارد. اما اگر منزل شما در محل سیل خیز قرار دارد قرار گیری صندوق در زیرزمین خانه می تواند خطرناک باشد.

چه چیز دیگری می توانیم در آن قرار دهیم

جدول زیر نشانگر زمان مدارک مهمی است که می توانید در صندوق قرار دهید. شرکتها موسسات اطلاعاتی بیمه ای می گویند: صندوق خانگی می تواند محل مناسبی برای نگهداری از مدارک شما باشد.

مدارکمدت زمان
مدارک مربوط به تولد و فوتبرای همیشه
مدارک و نقشه های املاکبرای همیشه
مدارک بیمهتا زمان اتمام پوشش بیمه
مدارک سهامتا زمان فروش سهام
پرداخت ها و فیشهای مالیاتیحداقل هفت سال

گاوصندوق خانگی  – گاوصندوق خانگیگاوصندوق خانگی

گاوصندوق پیشنهادی ما به شما:

سعی کنید گاوصندوقی که تهیه میکنید حتما دارای نشان استاندارد باشد
دارای زبانه ضدسرقت باشد
دارای استاندارد نسوز باشد
تاحدودی وزن قابل توجهی داشته باشد.
حتما جداره ضد دیلم داشته باشد

فروشگاه گاوصندوق طباطبایی

02155625086

Safeboxkaveh.ir

مرکز امداد کاوه تمام خدمات مورد نیاز شما مانند حمل گاوصندوق و بازگشایی گاوصندوق کاوه را برای شما انجام خواهد داد.

دیدگاه ها بسته شده است